Spotkanie literackie- Rok Romantyzmu Polskiego

W środę 9 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Gozdowie zaprosiła seniorów z Gminnego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gozdowie na wydarzenie literackie w ramach Roku Romantyzmu Polskiego. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski oraz Sekretarz Gminy Honorata Nagórka.

Dyrektor Biblioteki Renata Będzikowska wraz z Przewodniczącą GZERiI w Gozdowie Bożeną Pawłowską powitały serdecznie wszystkich zgromadzonych oraz zaprosiły do wspólnego wysłuchania ballad i romansów Adama Mickiewicza. Wójt Gminy natomiast pogratulował wyjścia z inicjatywą organizacji wydarzenia oraz wyraził szczerą nadzieję, że spotkania w takiej formie wpiszą się na stałe w kalendarz spotkań kulturalnych z seniorami.

Podczas wydarzenia seniorzy wraz z wójtem oraz sekretarz naszej gminy czytali wybrane dzieła naszego wieszcza i wsłuchiwali się w ekspresję interpretacji tekstów prezentowanych przez lektorów. Wśród czytanych ballad znalazły się tytuły takie jak ,,Pani Twardowska”, ,,Świtezianka”, ,,Powrót taty” czy ,,Rybka”.

Po porządnej dawce literatury uczestnicy korzystali z przygotowanego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy pani Wiesławie Frankie oraz Pani Danucie Cendlewskiej za przygotowanie przepysznych ciast i domowych pączków, a firmie Przyjaciele Kawy za podarowanie aromatycznej kawy uzupełniającej nasze spotkanie literackie.

Więcej zdjęć: http://gozdowo.naszabiblioteka.com/n,spotkanie-literackie-rok-romantyzmu-polskiego