Młodzieżowe warsztaty w plenerze!

W środę (03.08) grupa 15 artystycznie uzdolnionych uczniów ze szkół podstawowych z Gozdowa i Lelic oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowach uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez cenionego artystę malarza Wojciecha Witkowskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach trwającego Gminnego Pleneru Malarskiego ,,Piękno Ziemi Gozdowskiej”, a tematyką prac wykonywanych przez uczestników były konie.

Wydarzenie rozpoczęła Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gozdowie pani Renata Będzikowska, która w imieniu organizatorów powitała uczestników i wprowadziła ich w tematykę spotkania. Następnie młodzi artyści zabrali się do pracy pod czujnym okiem prowadzącego. Młodzież i uczestnicy WTZ z dbałością o detale przygotowywali pastelami swoje prace korzystając z wiedzy, którą przekazał im praktyk malarstwa.

Po skończeniu obrazów w imieniu Wójta Gminy Gozdowo głos zabrała Sekretarz Gminy Honorata Nagórka, która podsumowała wydarzenie i wyraziła słowa uznania dla pracy i zaangażowania uczestników warsztatów. Nie zabrakło również podziękowania dla Kierownik WTZ Magdaleny Nawrockiej za gościnę i pomoc w organizacji przedsięwzięcia i poczęstunku.

Jako symbol wdzięczności Wojciech Witkowski podarował na ręce Kierownik WTZ wykonany podczas zajęć obraz. Następnie każdy młody plastyk otrzymał pamiątkowy dyplom. Całość wydarzenia zakończyło integracyjne ognisko. Warsztaty plastyczne dla młodzieży były z pewnością szansą dla uczestników by pod okiem doświadczonego malarza rozwijać swój talent artystyczny.

Wystawa prac powstałych w trakcie spotkania będzie udostępniona publicznie podczas trwania ,,Dni Gozdowa” 3 września. Zapraszamy.

Więcej zdjęć: http://gozdowo.naszabiblioteka.com/n,mlodziezowe-warsztaty-w-plenerze