II Gozdowska Biesiada Jeździecka w powożeniu zaprzęgami jedno- i parokonnymi

W tę sobotę (26.08) w Gozdowie odbyła się II Gozdowska Biesiada Jeździecka w powożeniu zaprzęgami jedno- i parokonnymi. Tematyka zawodów przyciągnęła na boisko w Gozdowie zarówno pasjonatów jak i laików w dziedzinie jeździectwa.

Do startu zgłosiło się 14 zaprzęgów- 8 jednokonnych oraz 6 parokonnych z czego 13 ukończyło konkurs.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przejazdem zawodników uliczkami parku na miejsce zawodów. Głos zabrał Wójt Gminy Gozdowo- gospodarz biesiady, który powitał zgromadzonych oraz podziękował Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gozdowie Renacie Będzikowskiej oraz pasjonatowi jeździectwa Pawłowi Gorczycy za podjęcie się trudu organizacji już drugiej tego typu imprezy w Gozdowie.

Po powitalnej rundzie honorowej uczestnicy według wcześniej wylosowanej kolejności pokonywali tor z przygotowanymi 18 przeszkodami. Zawody były konkursem dwunawrotowym- każdy zaprzęg pokonywał trasę zawodów dwukrotnie. Sędzią II Gozdowskiej Biesiady Jeździeckiej był Wojciech Helak, a oprawę muzyczną zapewnił DJ Michał Chiczewski.

Zarówno powożący, jak i luzacy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności jeździeckich. Wyniki końcowe ukształtowały się następująco:

Zaprzęgi jednokonne:

I miejsce- Sławomir Czubakowski, Milena Filipiak, Stajnia Nad Skrwą, koń Lajber

II miejsce- Radosław Sobociński, Krzysztof Żurawski, Stajnia Chrapoń, koń Książę

III miejsce- Krzysztof Migdalski, Wojciech Szpiek, Stajnia SK Stara Biała, koń Sułtan

Zaprzęgi parokonne:

I miejsce- Dawid Rogoziński, Radosław Sobociński, Stajnia Adamki Team, konie Favory Kloe i Kody

II miejsce- Katarzyna Nazarewicz, Krzysztof Wiraszka, Stajnia Piastowo, konie Mister i Marko

III miejsce- Paweł Gorczyca, Aneta Kałużna, Stajnia Zbójno, konie Pielgrzym i Maks

Pozostali otrzymali statuetki za udział w zawodach. Po wręczeniu pucharów i dekoracji koni nastąpiła parada końcowa. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z przejażdżek na hucułach z Włochatego Rancza oraz punktów gastronomicznych przygotowanych przez KGW Rękawczyn oraz Foodtrack ,,Najlepsze zapiekanki” Anny Babeckiej.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia, a przede wszystkim: Gminnej Bibliotece Publicznej w Gozdowie, Pawłowi Gorczycy, GZGK w Gozdowie, Dyrekcji oraz paniom kucharkom ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie za przygotowanie pysznej grochówki i kiełbaski dla zawodników, Dariuszowi Kaczmarczykowi za użyczenie terenu dla zawodników, a także druhom strażakom z OSP w Gozdowie za zabezpieczenie wydarzenia.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/infogozdowo/