Świetlica w Bronoszewicach oficjalnie otwarta!

W sobotę 4 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w miejscowości Bronoszewice.

Prezes OSP Cezary Lisiecki przywitał zebranych gości oraz wyraził podziękowania dla osób i instytucji, które doprowadziły do pozyskania funduszy na przebudowę i wyposażenie budynku świetlicy.

Wójt Dariusz Kalkowski podczas swojego krótkiego przemówienia, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia inwestycji za zaangażowanie, które dało tak wspaniałe efekty. Dodał, że przedsięwzięcie nie byłaby możliwe, gdyby nie zgoda i wsparcie Rady Gminy Gozdowo. Poświęcenia świetlicy dokonał proboszcz parafii w Bonisławiu ks. Piotr Gątarek, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi.

W wydarzeniu wzięli udział władze gminy, powiatu, księża, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Co zostało zrobione:

Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Bronoszewice

Zakres prac obejmował rozszerzenie funkcji użytkowych obiektu poprzez ocieplenie obiektu, wydzielenie dodatkowych pomieszczeń toalet, szatni, kuchni, wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej z szambem szczelnym, przebudowę instalacji elektrycznej oraz instalacji ogrzewania w postaci pieca wolnostojącego, wymianę zużytych elementów konstrukcji, wykończenia i wyposażenia oraz uzupełnienie ich o nowe elementy.

Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Bronoszewicach – współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019.

W ramach zadania zakupiono:

sala główna:

  • stoły – 7 szt.
  • krzesła – 50 szt.

kuchnia:

  • meble kuchenne wraz z armaturą pod zabudowę,
  • sprzęt AGD: chłodziarka, kuchnia gazowa, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, okap, czajnik bezprzewodowy, frytkownica, piekarnik, garnek, patelnia – 2 szt., nóż kuchenny i deska kuchenna.

Całość zadania wyniosła 184 547,36 zł, w tym:

 – 10 000,00 zł – budżet Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019

174 547,36 zł – środki własne z budżetu gminy