Dzień Kobiet Kół Gospodyń Wiejskich z gm. Gozdowo

Z okazji święta wszystkich Pań członkinie i przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gozdowo spotkały się w sali konferencyjnej urzędu.

Głos zabrał Wójt Gminy Dariusz Kalkowski: ,,W imieniu własnym oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Śmigielskiego chciałbym przede wszystkim podziękować za to, że jesteście drogie Panie, troszczycie się nie tylko o mężczyzn ale również o dzieci, wnuki, prawnuki. Dziękuję za Wasze ciepło, radość i miłość. Bez Was świat byłby smutny. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia oraz samych pogodnych i szczęśliwych dni w życiu.”

Przewodniczący Związku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gozdowo Kazimierz Kędzierski również podziękował za wszystkie inicjatywy podejmowane w kołach, zaangażowanie w sprawy ważne dla społeczności oraz chęć działania. Po krótkich przemówieniach każda z obecnych Pań otrzymała symbolicznego tulipana na znak wdzięczności.

Spotkanie uświetnili: dzieci z Publicznego Przedszkola w Gozdowie wykonując taniec zbójnicki, chór wokalny Szkoły Podstawowej w Gozdowie, który zabrał zebranych w muzyczną podróż po kobiecych przebojach oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowach, którzy zatańczyli twista oraz wręczyli zebranym własnoręcznie wykonane świece.

Święto kobiet to również dla Związku KGW dzień urodzin oraz imienin Przewodniczącego Kazimierza Kędzierskiego. Rozbrzmiało tradycyjne ,,Sto lat” oraz zostały wręczone drobne prezenty. Z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny członkinie przygotowały oraz wręczyły obecnym Panom słodkie upominki.