Dofinansowanie na modernizację oświetlenia w budynku Szkoły Podstawowej w Lelicach

W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Gozdowie w obecności Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Pana Marka Ryszki zostały podpisane umowy z przedstawicielami poszczególnych gmin na modernizację oświetlenia.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Minister Maciej Małecki, Kierownik Płockiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Marlena Mazurska, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Rady Gminy w Gozdowie Dariusz Śmigielski, Sekretarz Gminy Honorata Nagórka oraz przedstawiciele gmin, które otrzymały dofinansowanie.

Miło nam poinformować, że nasza gmina otrzymała dofinansowanie na modernizację oświetlenia w budynku Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach w kwocie 87 930 zł. Umowę podpisali Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski oraz Skarbnik Gminy Lidia Siemiątkowska.

Gospodarz wydarzenia skierował szczególne podziękowania w stronę Prezesa WFOŚ w Warszawie Marka Ryszki, a także Ministra Macieja Małeckiego.

Nowy program ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pozwala samorządom uzyskać dotacje na sfinansowanie przedsięwzięć ograniczających zużycie energii. To odpowiedź na kryzys energetyczny i rosnące ceny.