II miejsce dla ŚDS i WTZ w plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uruchomienie w Ostrowach, gmina Gozdowo, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy” zajęło II miejsce w kategorii „Na Mazowszu Płockim” w plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza” – Wydarzenie roku 2021.

W piątek 13 maja odbyła się uroczysta gala wieńcząca XV edycję plebiscytu organizowanego przez Tygodnik Płocki. ŚDS i WTZ, reprezentowali Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski oraz Pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnością Wojciech Rychter.

Podziękowanie Wójta Gminy Gozdowo

Szanowni Państwo. No i niech mi ktoś powie, że 13 dzień miesiąca – piątek, jest dniem pechowym. Nieprawda!!! Ten dzisiejszy dzień majowy dla wszystkich, którzy poparli inicjatywę związaną z budową domu im. św. Jana Pawła II, mieszczącego w sobie Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrowach jest najpiękniejszym dniem w moim życiu.

W plebiscycie ” Z Tumskiego Wzgórza” wydarzenie roku 2021, w kategorii Na Mazowszu Płockim inicjatywa ta znalazła wielkie uznanie mieszkańców regionu. Zajęliśmy II miejsce. To duma i zaszczyt. Cieszę się i dziękuję tym wszystkim, którzy wspierali mnie w realizacji tej inwestycji. Szczególne podziękowania kieruję do Przewodniczącego Rady- Dariusza Śmigielskiego i Radnych, którzy poparli to dzieło. Dziękuję Wojciechowi Rychterowi – powiatowemu pełnomocnikowi do spraw osób z niepełnosprawnością oraz òwczesnemu Zarządowi Powiatu Sierpeckiego na czele z Mariuszem Turalskim, Jarosławem Ocickim i tymi radnymi, którzy poparli ten pomysł.

Nie udałoby się zrealizować tego pomysłu, gdyby nie wsparcie: posła Waldemara Olejniczaka, Wojewody Mazowieckiego i jego służb, PEFRONU oraz bieżącego zaangażowania w to zadanie Pani Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marleny Mazurskiej. Z serca wszystkim dziękuję. Niech dla Was wszystkich największym wyrazem wdzięczności będzie uśmiech uczestników Warsztatu oraz Środowiskowego Domu i ich bliskich. Dzisiaj to ja Wam drodzy domownicy Domu św. Jana Pawła II w Ostrowach dziękuję za to, że jesteście i że u Was czuję się jak w prawdziwej rodzinie.

                                             Wójt Gminy Gozdowo
                                             Dariusz Kalkowski