Dni Otwarte!

„Dni Otwarte” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowach oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Co działa się w Warsztatach Terapii Zajęciowej?

Podczas „Dni Otwartych” mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć Wójta Dariusza Kalkowskiego, Starostę Sierpeckiego Andrzeja Cześnika oraz Pana Wojciecha Rychtera Powiatowego Pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, które były świetną okazją, aby przekonać się, że Warsztat rozwija talenty i inspiruje do samorozwoju. Największym powodzeniem cieszyła się fotobudka.

Dla uczestników zostały przygotowane warsztaty w pracowni artystycznej, ogrodniczej oraz gospodarstwa domowego. Miłośnicy zajęć muzycznych mogli wziąć udział w warsztatach muzycznych. Na chętnych czekały konkursy. Wszyscy goście dni otwartych mogli skosztować pysznych ciast przygotowanych przez pracowników.

Mamy nadzieję, że spędzony czas w Warsztacie można zaliczyć do bardzo udanych. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Do zobaczenia w Warsztacie. W tym miejscu składam specjalne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Co działo się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowach?

Uczestników przywitał Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski oraz Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowach Anna Szpakowicz.

W tych dniach chętne osoby mogły zwiedzić budynek, zapoznać się z zasadami działania Domu oraz uczestniczyć w przygotowanych warsztatach. Odbyły się zajęcia w pracowni kulinarnej, artystycznej i ogrodniczej.

Pod czujnym okiem terapeutów powstały piękne palmy wielkanocne, ozdobne świeczniki oraz babeczki. Uczestnicy mogli skorzystać również z porad psychologa oraz pracownika socjalnego. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.