Walentynki w bibliotece

Walentynki to czas w roku pełen wdzięku i uroku. Gminna Biblioteka Publiczna w Gozdowie oraz Filia w Lelicach we współpracy z placówkami oświaty oraz klubikami dziecięcymi z gminy Gozdowo przeprowadziły zajęcia o tematyce walentynkowej. Wspólnie spędzony czas  pozwolił dzieciom poczuć magię tego święta miłości.

Św. Walenty w Gozdowie !

W poniedziałek (08.02) wybrałyśmy się wraz z naszymi bibliotecznymi maskotkami do grupy ,,Pszczółki” Publicznego Przedszkola w Gozdowie. Podczas walentynkowej lekcji bibliotecznej dzieci zostały zapytane co wiedzą na temat miłości m. in. kogo można kochać, jak zachowują się zakochani, jak można wyrażać swoje uczucia. Wysłuchały również opowiadania o miłości z ,,Wielkiej księgi uczyć” Grzegorza Kasdepke, która wraz z inscenizacją naszych pacynek przypadła do gustu przedszkolakom. Po omówieniu treści historii dzieci dostały puzzle z bajkowymi parami m. in. Shrek i Fiona, Myszka Miki i Minnie, Pszczółka Maja i Gucio. Po wykonaniu zadania dzieci otrzymały wielką walentynkową laurkę, na której miały umieścić co kojarzy im się z miłością. W ramach mile spędzonego czasu dzieci otrzymały serduszkowe lizaki.

Gdy dzieci wykonały swoją części pracy, laurkowe serce trafiło do podopiecznych Klubiku Dziecięcego ,,Radosna Kraina” w Gozdowie. W środę (10.02) przeprowadziłyśmy dla nich walentynkową lekcję biblioteczną. Dzieci chętnie brały udział w ozdabianiu laurki pięknymi serduszkami z imionami oraz przygotowywaniu walentynkowych ciasteczek. Podczas zajęć zatańczyły taniec miłości przy akompaniamencie wesołej muzyki. Po zakończonych zajęciach dzieci dostały również lizaczkowe serca a wielka walentynka wróciła do budynku biblioteki.

W czwartek dyrektorzy z miejscowych placówek oświaty i instytucji kultury przekazały walentynkową laurkę wykonaną przez dzieci na ręce Wójta Gminy Gozdowo jako podziękowanie za dotychczasową współpracę. Biblioteka w Gozdowie do wtorku (16.02) oferuje również ,,Randkę w ciemno z książką”.

Św. Walenty w Lelicach !

Filia w Lelicach również przygotowała walentynkowe atrakcje dla dzieci. W tygodniu poprzedzającym te święto pani Kasia przeprowadziła zajęcia biblioteczne w Klubie Dziecięcym ,, Kubusiowy Raj” oraz klasach 0-3 szkoły podstawowej. Już kilka dni przed Walentynkami biblioteka zmieniła swój wygląd. Pojawiły się ciekawe informacje na temat Św. Walentego oraz serduszka z cytatami o tematyce miłości i przyjaźni. Dzięki czemu zapanowała szczególna atmosfera. Podczas przeprowadzanych lekcji bibliotecznych niektóre dzieci miała ubrania z czerwonymi elementami, co potęgowało walentynkową atmosferę.

Czas spędzony w przedszkolu oraz szkole podstawowej obfitował w różnorodne zabawy. Podczas kolejnej lekcji bibliotecznej przedszkolaki układały serduszka z kolorowych z fragmentów, rozmawiały na temat miłości i przyjaźni w życiu codziennym oraz literaturze dziecięcej. Jako literackie przykłady zostały podane bajki o Jasiu i Małgosi, Maszy i Niedźwiedziu, Kubusiu Puchatku, Pszczółce Mai.

W szkole powstała również interesująca wystawa plastyczna, na której znalazły się prace uczniów dotyczące Walentynek. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w wielu walentynkowych grach na tablicy interaktywnej przy wspólnym śpiewaniu piosenek. Wszystkim atrakcjom towarzyszył pozytywny klimat wywołany uśmiechem przedszkolaków.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły podstawowej, klubu dziecięcego oraz czytelnicy biblioteki stworzyli walentynkę, która została przekazana Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Lelicach p. Krzysztofowi Jóźwiakowi jako wyraz podziękowania za dotychczasową współpracę.  Na zakończenie wszystkich przeprowadzonych zajęć każde dziecko otrzymało lizaka- oczywiście w kształcie serduszka.

                                               GBP Gozdowo

Więcej zdjęć na stronie: http://www.gozdowo.naszabiblioteka.com/n,walentynki-w-bibliotece-1