GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GOZDOWIE Z FILIĄ W LELICACH
Kontakt

tel. 24 276 21 79
e-mail: gbp.gozdowo@interia.pl
www.gozdowo.naszabiblioteka.com
fb. Gminna Biblioteka Publiczna oraz Filia w Lelicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Gozdowie funkcjonuje od 1961 r., Filia w Lelicach swą działalność rozpoczęła we wczesnych latach 50-tych. Pierwsza umiejscowiona jest w budynku Urzędu Gminy natomiast druga w na terenie obiektu szkoły podstawowej. Księgozbiór obu placówek jest aktualizowany o bestsellery i nowości pojawiające się na rynku.


Wszystkich Państwa zapraszamy do bibliotek w godzinach:

Gozdowo

Poniedziałek 8:00 – 16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa - dzień wewnętrzny
Czwartek 8:30 – 16:30
Piątek 7:30 – 15:30

Lelice

Poniedziałek 8:30 - 16:30
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 8:00 - 16:00
  Piątek 7:30 – 15:30
 
    
 
 
    

Misją biblioteki jest rozpoznawanie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych społeczności gminy oraz upowszechnianie wiedzy i kultury. Zdecydowaną większość czytelników stanowią dzieci i młodzież szkolna. Właśnie do nich kierowane są konkursy literackie, plastyczne i fotograficzne organizowane przez bibliotekę, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Nagrodzone prace możemy podziwiać w przygotowanym na ten cel zaszczytnym miejscu w bibliotece w Gozdowie, zaś najlepsze pochodzące z konkursu literackiego publikowane są w lokalnej prasie „Słowo Gozdowa”. Wnętrze gozdowskiej placówki jest udekorowane rzeźbami wykonanymi przez miejscowego twórcę p. Piotra Lewandowskiego.

Każdy wypożyczający może swobodnie wybrać odpowiednią dla siebie lekturę, ponieważ dostęp do półek jest wolny. W pomieszczeniach znajduje się mała czytelnia dla osób chcących skorzystać na miejscu z oferty biblioteki. Stali użytkownicy mogą nieodpłatnie skorzystać z czytelni multimedialnej podłączonej do internetu.
Wstecz | Do góry
Copyright by Gmina Gozdowo - wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: Plocman